top of page
240323-svh-k2-02-1024x683.png

Sváteční Svátky hudby na Pražské konzervatoři

Přečtěte si recenzi na koncert Václava Hudečka a Dua K2, který se uskutečnil 19. března v sále Pražské konzervatoře. Festival Svátky hudby v Praze, založený vynikajícím houslistou Václavem Hudečkem, pokračoval ve svém 32. ročníku. S Václavem Hudečkem na něm vystoupilo Duo K2, jež skrývá ve svém názvu dvě Kateřiny – sopranistku Kněžíkovou a harfistku Englichovou; vedle koncertů již duo nahrálo také CD s titulem K2, kde představuje písňovou tvorbu 20. a 21. století. Koncert v sále konzervatoře dal tedy zaznít houslím, sopránu a harfě a stal se jak výsostným obsazením, tak i vybraným repertoárem skutečným hudebním svátkem.

DSC00098.jpg

Zahájení Svátků hudby jako pocta
sbormistru Petru Fialovi

Přečtěte si rozhovor o zahajovacím koncertu 32. ročníku na webu KlasikaPlus.cz. V Dvořákově síni Rudolfina se vedle svého zakladatele a uměleckého ředitele představili mladý houslista Jan Novák, violistka Kristina Nouzovská Fialová, violoncellista Petr Nouzovský, Český filharmonický sbor Brno a Komorní filharmonie Pardubice řízená Jakubem Kleckerem. Večer měl slavnostní ráz – byl poctou sbormistru, skladateli a pedagogovi Petru Fialovi.

Radek Hrabě, foto Radovan Šubín.JPG

Od hoboje k hudebnímu managementu.
Hostem Classic Praha bude Radek Hrabě

Poslechněte si rozhovor s Radkem Hrabětem, který je vedoucím projektu Svátky Hudby. Radek Hrabě se po absolvování Pražské konzervatoře a Akademie múzických umění v Praze už několik desítek let věnuje především hudebnímu managementu. Má letitou praxi v pořádání kulturních a společenských akcí a v mezinárodním měřítku spolupracoval i s významnými osobnostmi jako jsou například Plácido Domingo a další...

DSC09898.jpg

V Rudolfinu se slavilo. Jak jinak než hudbou

Jsou umělci, kteří se stanou legendou už za svého života. Mezi ně zcela jistě patří Václav Hudeček. Který z umělců se může při svých sedmdesátinách pochlubit padesáti pěti lety nepřetržité koncertní činnosti? Václav Hudeček ano. Který z umělců si může dovolit vlastní hudební festival, který letos slaví už jedenatřicátý ročník? Václav Hudeček ano. Který z umělců a pedagogů může konstatovat, že vychoval hudebníky, kteří jsou koncertními mistry těch nejvýznačnějších symfonických orchestrů? Václav Hudeček ano. Mnoho žáků i přátel proto přišlo Václavu Hudečkovi k jeho životnímu i pracovnímu jubileu poblahopřát 25. října do pražského Rudolfina v rámci zahajovacího koncertu letošních Svátků hudby.

Celý článek Aleše Blumy o slavnostním koncertu si můžete přečíst

DSC03957.jpg

Tango nuevo tentokrát v Betlémské kapli

„Mnoho hříchů v tanci se děje, a proto se sluší křesťanům tance se varovati,“ vyzýval profesor teologie na Karlově učení a kazatel v kapli Betlémské, Jan Hus. Škoda, že nemohl slyšet koncert a vidět jej doprovázející umělecký tanec právě v Betlémské kapli 19. dubna 2022 v rámci 30. ročníku Svátků hudby. Jistě by změnil názor. Už proto, že tam zazněla hudba plná radosti a pohody. A i ten tanec vyvolával ne smyslné, ale vysoce umělecké zážitky, třebaže se jednalo o tango. Jak je to možné? Protože to byl večer k poctě Ástora Piazzolly.

Celý článek Aleše Blumy o lednovém koncertě Večer talentů si můžete přečíst

DSC00539-2.jpg

My (ne)jsme děti: Václav Hudeček a jeho nejmladší přátelé na Svátcích hudby

Těm z nás, kteří leccos pamatují, zní skandování učňů z ČKD, jímž v listopadu 1989 odeslali komunistu Štěpána do bezvýznamnosti, dodnes v uších. Jejich skandování „My nejsme děti“ se pro mě stalo nadčasovým sloganem. Výzvou, jež říká, že myšlení, konání a mnohdy i um školáků nejednou přesahuje hranice, které jim dospělý svět přisuzuje. A poté zírá, když je vše jinak. Vzpomněl jsem si na tuto skutečnost opakovaně během večera, kterým v úterý 18. ledna vstoupil festival Svátky hudby, rozprostřený napříč celou kulturní sezónou, do roku 2022. Koncert, uskutečněný v příjemném prostředí Pražské konzervatoře, totiž představil tři opravdu velice mladé hudebníky, nad jejichž výkony se ovšem chvílemi tajil dech.

Celý článek Jiřího Vejvody o lednovém koncertě Večer talentů si můžete přečíst

IMG_4474_JPG (1).webp

Svátky hudby v Praze a setkání talentů s inspirujícími osobnostmi

Po slavnostním zahájení 30. ročníku cyklu Václava Hudečka Svátky hudby v Praze nabídne listopadový program setkání mladých hudebních talentů a inspirujících osobností české hudební scény.

 

Na jednom podium se v úterý 23. listopadu setkají nejlepší studenti Pražské konzervatoře a laureáti slavné luhačovické Akademie Václava Hudečka s mistrem samotným.

 

Koncert, který je dokonalým potvrzením záslužných snah Václava Hudečka
o podporu nastupující generace mladých umělců a usnadnění jejich vstupu na koncertní scénu, nabídne díla Vivaldiho, Mozarta, Dvořáka, Haase a Holsta.
V sólových partech se vedle Hudečka představí mladí sólisté David Hernych
a Marek Pavlica, violistka Dorothea Kellerová a kontrabasista Tiago di Bella, které doprovodí Smyčcový orchestr Pražské konzervatoře za řízení Chuheie Iwasakiho.

 

Vstupenky jsou k dostání v sítích Ticketportal a Colosseum Ticket.

VH_2019_1024px.jpg

Hudečkovy Svátky hudby oslaví třicátiny

Jubilejní 30. ročník koncertního cyklu Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté odstartuje 12. října slavnostním koncertem v pražském Rudolfinu, který nabídne setkání
s vynikajícími pěveckými hosty, varhanním virtuózem a jedním z našich nejlepších orchestrů.

1Y3A1079.JPG

Ve speciální příloze najdete zajímavý „trojrozhovor“ Evy a Václava Hudečkových  a Martina Diviše, pěvců Nicoly Proksch, Jana Martiníka
a Aleše Brisceina k zahájení 30. ročníku svátků hudby, program, fotografie a řadu dalších zajímavých informací. 

Nezapomeňte si

v pátek 24. září 2021

koupit Lidové noviny

Rozhovory s Václavem Hudečkem

bottom of page